koronavirus“Kreşler, iş yerleri ile paralel açılmalı”

Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Meclis'te bakanlığının icraatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 28, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Meclis’te bakanlığının icraatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Önce sağlık dediklerini, takvimi belirleme konusunu sağlıkçılara bıraktıklarını söyleyen Çavuşoğlu, Bilim Kurulu’nun önerisinin kendilerine yarın ulaşacağını dile getirdi.

Çavuşoğlu, “Bilim Kurulu da okulların açılması konusunda temkinli” dedi.

İki plan yaptıklarını dile getiren Eğitim Bakanı, bu planlardan birinin okulların bu yıl açılmayacak gibi olduğunu, diğer planın da Mayısa göre olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, kolej sınavının yapılacağını belirterek, “İlahiyat koleji, BEAL, Fen Lisesi, Güzel Sanatlar sınavları da olacak… Sınav ile açıklanan tarih arasında minimum 30 gün olacak. Öğrenciler online derslerden muaf tutulmayacak” dedi.

Çavuşoğlu, okulların mezun da vereceğini belirtti. 

Kreşlerin açılması konusuna da değinen Çavuşoğlu, “İnsanlar işe gittiğinde bu çocuklara kim bakacak? Bu Bakanlar Kurulu’nda yarın tartışılacak ana konulardan biri olacak. Ben kreşlerin iş yerleri ile paralel açılması fikrimi ifade edeceğim” şeklinde konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık