AktüelPolitikaKöyüne dönemeden hayata veda etti

45 yıldır köyüne dönmeyi bekleyen 106 yaşındaki Vasilou Ahmet Fella yaşamını kaybetti. Havadis gazetesinin haberine göre, “Köyümde ölmek istiyorum” diyerek 45 yıldır direnen 106 yaşındaki Vasilou Ahmet Fella dün köyünde değil Kıbrıs’ın güneyindeki Koççat köyünde bir göçmen evinde hayatını kaybetti. Vasilou Ahmet Fella’nın ömrünün neredeyse yarısı askeri köy olan Aya marina köyüne dönmeyi beklemek ile geçti. Geçen hükümetin başlattığı ve maronitlerin köylerine geri dönmesini içeren Maronit açılımı ise uzun bir süredir unutulmuş durumda.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 26, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

45 yıldır köyüne dönmeyi bekleyen 106 yaşındaki Vasilou Ahmet Fella yaşamını kaybetti.

Havadis gazetesinin haberine göre, “Köyümde ölmek istiyorum” diyerek 45 yıldır direnen 106 yaşındaki Vasilou Ahmet Fella dün köyünde değil Kıbrıs’ın güneyindeki Koççat köyünde bir göçmen evinde hayatını kaybetti.

Vasilou Ahmet Fella’nın ömrünün neredeyse yarısı askeri köy olan Aya marina köyüne dönmeyi beklemek ile geçti.

Geçen hükümetin başlattığı ve maronitlerin köylerine geri dönmesini içeren Maronit açılımı ise uzun bir süredir unutulmuş durumda.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık