AktüelMüzakerelerKox: Kıbrıs Sorununun Çözümü Avrupa İçin Büyük Öneme Sahip

AKEL ve Birleşik Avrupa  Solu grubu Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasının önemini vurguladılar. AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ve Birleşik Avrupa  Solu grubu Başkanı Tiny Kox, dün Lefkoşa’da bir araya geldi. Görüşmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gelişmeler ele alındı. Kox Kıbrıs sorununa bulunacak bir çözümün Avrupa için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Bu arada AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Birleşik Avrupa  Solu Başkanı Tiny Kox’un Grubun diğer üyeleriyle temaslarda bulunması amacıyla Strasburg’u ziyaret etmesi için yaptığı daveti kabul ettiğini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

AKEL ve Birleşik Avrupa  Solu grubu Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasının önemini vurguladılar.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ve Birleşik Avrupa  Solu grubu Başkanı Tiny Kox, dün Lefkoşa’da bir araya geldi. Görüşmede Kıbrıs sorunuyla ilgili gelişmeler ele alındı. Kox Kıbrıs sorununa bulunacak bir çözümün Avrupa için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Bu arada AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Birleşik Avrupa  Solu Başkanı Tiny Kox’un Grubun diğer üyeleriyle temaslarda bulunması amacıyla Strasburg’u ziyaret etmesi için yaptığı daveti kabul ettiğini belirtti.

“Dileğimiz müzakerelerin mümkün en kısa zamanda tekrar başlamasıdır” diyen AKEL Genel Sekreteri, Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına verdiği destek ile Kıbrıs ve halkı için yaptığı her şey için Kox’a teşekkür etti.

Kıbrıs sorununun çözümü bu ülke ve halkı için fevkalade önemli olduğu kadar Avrupa için de büyük önem taşıdığına işaret eden Kox, “bu ülke gerekenden çok uzun bölünmüş kaldı” dedi.

Kox, bölünmüş bir ülkenin tekrar birleşmesinin mümkün olduğunu vurguladı.

Birleşik Avrupa  Solu’nun adanın adil şartlarda yeniden birleşmesini daima desteklediğini belirterek bu doğrultuda AKEL’in önemli bir rol oynadığını açıkladı.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık