koronavirusKovid-19’un Britanya mutasyonu orijinalden daha ölümcül

Bilim insanları, Kovid-19'un Büyük Britanya'da ortaya çıkan mutasyonunun orijinalden çok daha tehlikeli olduğunu kabul etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bilim insanları, Kovid-19’un Büyük Britanya’da ortaya çıkan mutasyonunun orijinalden çok daha tehlikeli olduğunu kabul etti.

Britanya hükümetine bağlı Yeni ve Gelişmekte Olan Solunum Virüsü Tehditleri Danışma Grubu’nun (NERVTAG) raporuna göre, Londra’nın önde gelen kliniklerinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına ilişkin verileri inceleyen uzmanlar, virüsün yeni türünün yüzde 30-70 daha ölümcül olduğunu tespit etti.

Ancak tüm istatistikler bu eğilimi doğruluyor olsa da VUI-202012/01 adı verilen türün daha ölümcül olmasının sebepleri ile net göstergelerin belirlenmesi için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu kaydedildi.

Artan ölüm riskinin, koronavirüsün daha ağır seyreden ‘İngiliz’ varyantına yakalanınca artan yükle ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık