koronavirusKötüleşen hastaların yoğun bakıma alınamaması riski var

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği (KTHEB) Başkanı Ali Özgöçmen, Başbakan Faiz Sucuoğlu‘na seslenerek, genel durumu kötüleşen hastaların yoğun bakıma alınamaması riskiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği (KTHEB) Başkanı Ali Özgöçmen, Başbakan Faiz Sucuoğlu‘na seslenerek, genel durumu kötüleşen hastaların yoğun bakıma alınamaması riskiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özgöçmen, Başbakan Sucuoğlu’na seslenerek, Pandemi Hastanesi’ndeki 24 yatak kapasiteli yoğun bakımın dolduğunu söyledi.

Özgöçmen, “Artı 12 kişilik olarak bekletilen yoğun bakımda çalışacak hemşire de Pandemi Hastanesi‘nde maalesef yok. Hemşire yok” dedi.

Kötüleşen hastaların yoğun bakıma alınamaması riski var

An itibari ile eli kulağında beklenilen hadisenin, genel durumu kötüleşen hastaların yoğun bakıma alınamaması olduğuna dikkat çeken Özgöçmen, Sucuoğlu’na, “Haberin yoksa bil diye yazdım, pandemiye hemşire lazım” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık