AktüelEkonomi PolitikPolitikaKostopoulos anısına Lefkoşa’nın güneyinde yürüyüş #Justice4ZakZackieZackie

Yunanistan’da öldürülen LGBTİ aktivisti Zakie Kostopoulos için Lefkoşa’nın güneyinde eylem düzenleniyor. Yapılan açıklamda “Zackie cinayeti; siyasi, sınıfsal, sosyal, gazetecilik, cinsiyetli: çoklu tezahürlerin bir cinayetidir. Bu cinayet toplumun en insanlık dışı ve barbar yüzlerinden birini örneklemektedir; bu, normativitenin dar sınırlarından sapan kişileri doğrudan ve dolaylı olarak öldürmektedir. Devlet de korkunç suçu örtbas etmek isterken, en kötüsü de normal olmayanın yok edilmesine yardım etmiş gibi görünüyor” ifadelerine yer verildi. Eylem 12 Ekim (bugün) Phaneromeni Meydanı’nda 17: 00-18: 00...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 11, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Yunanistan’da öldürülen LGBTİ aktivisti Zakie Kostopoulos için Lefkoşa’nın güneyinde eylem düzenleniyor. Yapılan açıklamda “Zackie cinayeti; siyasi, sınıfsal, sosyal, gazetecilik, cinsiyetli: çoklu tezahürlerin bir cinayetidir. Bu cinayet toplumun en insanlık dışı ve barbar yüzlerinden birini örneklemektedir; bu, normativitenin dar sınırlarından sapan kişileri doğrudan ve dolaylı olarak öldürmektedir. Devlet de korkunç suçu örtbas etmek isterken, en kötüsü de normal olmayanın yok edilmesine yardım etmiş gibi görünüyor” ifadelerine yer verildi.

Eylem 12 Ekim (bugün) Phaneromeni Meydanı’nda 17: 00-18: 00 toplanılarak başlayacak. Saat 18: 00’de, Ledras ve Onasagorou sokaklarında yürünecek ve Eski Pazar meydanında son bulacaktır.

Yapılan açıklama şöyle:

 

21 Eylül Cuma. Zakie Kostopoulos, “öfkeli vatandaşlar” ve polis tarafından Atina’nın Omonoia bölgesinin merkezinde kamuoyunda linç edildi ve vahşice öldürüldü. Kısıtlı ya da çarpıtılmış delillerle, keyfi olarak marjinal olanların “normal” olanların yaşamlarının cepheleri için nasıl bir tehdit oluşturduğunu göstermeyi amaçlayan tam bir saldırıdır.

Zackie cinayeti; siyasi, sınıfsal, sosyal, gazetecilik, cinsiyetli: çoklu tezahürlerin bir cinayetidir. Bu cinayet toplumun en insanlık dışı ve barbar yüzlerinden birini örneklemektedir; bu, normativitenin dar sınırlarından sapan kişileri doğrudan ve dolaylı olarak öldürmektedir. Devlet de korkunç suçu örtbas etmek isterken, en kötüsü de normal olmayanın yok edilmesine yardım etmiş gibi görünüyor.

Gururla queer, ibne, sürtük, LGBTIQ + ve HIV aktivisti, antifaşist ve drag queen, Zackie Oh! canavarın yüzü olarak tanımlanmayı reddeder. Ancak, son birkaç gün boyunca kendimizi tekrar tekrar ve aynı sahneleri ölümcül bir dayak gibi izleyerek bulduk. Asfalt üzerinde, Zak kelepçelenir ve hayatını kaybeder.

Bir meclis olarak, 12/10 Cuma günü Lefkoşa’da Zackie Oh! / Zak Kostopoulos’un anısına bir adalet yürüyüşü çağrısı yapıyoruz.

Toplanma: Phaneromeni Meydanı’nda 17: 00-18: 00.
Saat 18: 00’de, Ledras ve Onasagorou sokaklarında yürünecek ve Eski Pazar meydanında son bulacaktır. #Justice4ZakZackieZackie Oh! / Zak Kostopoulos için AdaletAnıtı Meclisi.

Davanın gelişimi ile ilgili güncellemeler için:https://www.facebook.com/justice4ZakZackie/

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık