koronavirusKoronavirüs vakalarının 94’ü 0-17 yaş grubundan

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde yeni tip koronavirüsün bütün bölgelerde görüldüğü ve vakalar arasında 0 ile 17 yaş arasında 94 çocuk bulunduğu, Kıbrıs Cumhuriyeti genelinde yeni tip koronavirüs vakalarının yaş ortalamasının da 41 olarak tahmin edildiği bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde yeni tip koronavirüsün bütün bölgelerde görüldüğü  ve vakalar arasında 0 ile 17 yaş arasında 94 çocuk bulunduğu, Kıbrıs Cumhuriyeti genelinde yeni tip koronavirüs vakalarının yaş ortalamasının da 41 olarak tahmin edildiği bildirildi.

Fileleftheros’un haberine göre, Sağlık Bakanlığı’nın dün yayınladığı güncellenmiş epidemiyolojik bültende, mevcut koronavirüs vakalarının yüzde 51,7’sinin erkek, yüzde 48,23’ünün kadın olduğu kaydedildi. 

Vakaların yaş ortalaması 41. Vakalardan 94’ü bebek, çocuk, genç (0-17 yaş arası / yüzde 7,4), 927’si (yüzde 72,5) 18-59 yaş aralığındaki yetişkinler ve 257’si (yüzde 20,2’i) 60 ve üzeri yaş grubundakiler olduğu saptandı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık