koronavirusKoronavirüs önlem ve yasakları uzatıldı

 Bakanlar Kurulu, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldığı önlemleri uzattı ve bazı yeni kararlar daha aldı. Kararları, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Kurul Sözcüsü Kudret Özersay açıkladı. Buna göre okullar ve elzem  olmayan iş yerlerinin kapalı kalma süresi ay sonuna kadar uzatıldı. Her türlü sosyal ve kültürel ve sportif etkinliklere yönelik yasaklar da 30 Nisan’a kadar geçerli olacak. Halen kapalı olan özel sektör iş yerleriyle ilgili karar bir hafta yani 17 Nisan’a kadar uzatılırken marketlerin çalışma...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

 Bakanlar Kurulu, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldığı önlemleri uzattı ve bazı yeni kararlar daha aldı. Kararları, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Kurul Sözcüsü Kudret Özersay açıkladı.

Buna göre okullar ve elzem  olmayan iş yerlerinin kapalı kalma süresi ay sonuna kadar uzatıldı.

Her türlü sosyal ve kültürel ve sportif etkinliklere yönelik yasaklar da 30 Nisan’a kadar geçerli olacak.

Halen kapalı olan özel sektör iş yerleriyle ilgili karar bir hafta yani 17 Nisan’a kadar uzatılırken marketlerin çalışma saatleri de bir hafta daha aynı kalacak.

Hem kısmi, hem de tam sokağa çıkma yasaklarını bir hafta daha uzatan Bakanlar Kurulu, Karpaz’da 15 köyde uygulanan tam sokağa çıkma yasağını Erenköy, Sipahi ve Dipkarpaz köylerinde sürmesine, diğer köylerde ise ülkedeki diğer kuralların  uygulanmasına karar verdi.

Bakanlar Kurulu’nun onayladığı bir başka karara göre, Sağlık Bakanlığı, halen hizmetleri süren iş yerlerinde uyulacak hijyen kuralları ve diğer kurallarla ilgili bir genelge hazırlayarak yarın duyuracak.

Faaliyetleri duran özel iş yerlerinin çalışanlarına iki ay boyunca 1500 TL destek verilmesiyle ilgili son karar ise yarın toplanacak Bakanlar Kurulu’nda verilecek.

Yurt dışında kalan öğrencilere de iki ay boyunca 1700 TL destek bursu sağlanacak.

Ayrıca, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ekipleri, önümüzdeki hafta hangi sektörlerin hangi kurallar çerçevesinde hizmete açılabileceğiyle ilgili bir çalışma yapacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık