koronavirusKoronavirüs nedeniyle Avrupa’da 1 milyonu aşkın insan hayatını kaybetti

Dünya genelinde ise koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 2,9 milyondan fazla kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa‘da koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyonu geçti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilisi Maria Van Kerkhove, salgında kritik bir noktada bulunulduğunu ifade etti.

Katlanarak büyüyen bir salgın

Fransa merkezli AFP Haber Ajansı tarafından yapılan hesaplamalara göre, Avrupa’nın 52 ülkesindeki toplam can kaybı 12 Nisan itibariyle 1 milyon kişiyi aştı.

Cenevre’de gazetecilere açıklmalarda bulunun Maria Van Kerkhove, katlanarak büyüyen bir durumla karşı karşıya kalındığını dile getirdi:

Kontrolün sağlanmasına yönelik önlemleri ortaya koymuş olmamıza rağmen, pandeminin 16’ncı ayında bu noktada olmamız hiç arzu ettiğimiz bir durum değil.”

Dünya genelinde koronavirüs salgını nedeniyle şu ana kadar 2,9 milyondan fazla kişi hayatını kaybederken, toplam vaka sayısının yaklaşık 136 milyon olduğu açıklandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık