koronavirusKorkmazhan: Pandemi ile mücadele bırakıldı

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, PCR ve Antijen testlerinin herkes için ücretli olması kararının, pandemi ile mücadelenin bırakıldığı anlamına geldiğini vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, PCR ve Antijen testlerinin herkes için ücretli olması kararının, pandemi ile mücadelenin bırakıldığı anlamına geldiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Korkmazhan, her kararının daha büyük yıkımlara neden olduğunu belirttiği Azınlık Hükümeti’nin, ‘kaynaklar yetersizdir’ söyleminin doğruyu yansıtmadığını söyledi.

Korkmazhan, kaynakların partizanca istihdamlar, atamalar, makam araçları, müdür, müşavirler, astronomik maaş ve ayrıcalıklar, vergi afları, örtülü ödenekler ve askeri harcamalar için kullanıldığını altını çizdi.

“Sağlık bir insan hakkıdır, alınıp satılamaz”

Korkmazhan şunları kaydetti;

“Antijen-PCR testlerini ve karantina masraflarını herkes cebinden ödeyecek demek, pandemi ile mücadeleyi bıraktık demektir.

Bunun yanında Sağlık bir insan hakkıdır. Meta değildir. Alınıp, satılamaz. Ücretsiz ve erişilebilir sağlık hizmeti herkese eşit bir şekilde sunulmalıdır.

Sağlığı özelleştirmeci ve pandemi yönetimine değil kurultay hesaplarına odaklanan bu anlayışı şiddetle protesto ediyoruz.

“Kaynaklar yetersiz söylemleri laftır”

Kaynaklar, partizanca istihdam ve atamalar, makam araçları, müdür, müşavirler, astronomik maaş ve ayrıcalıklar, vergi afları, örtülü ödenekler ve askeri harcamalar için kullanıldığı için sağlığa, eğitime, halka ayıracak bir şey kalmamaktadır.

Her kararı ve adımı ile daha büyük yıkıma neden olan atanmış azınlık hükümetine karşı irade ve demokrasi temelinde en geniş demokratik birlik ve ortak muhalefet programı ile bir araya gelmemiz artık hayatidir”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık