AktüelGazedda'nın GündemiKorkmazhan CTP’nin teklifini reddetti

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) kendisine sunulan Lefkoşa kontenjan adaylığını reddettiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) kendisine sunulan Lefkoşa kontenjan adaylığını reddettiğini duyurdu.

Korkmazhan’ın paylaşımı şu şekilde:

“Birçok arkadaş soruyor. Basına da yansıdı. CTP tarafından Lefkoşa kontenjan adaylığı teklifi aldığım doğrudur.Herşeyden önce CTP camiasına teşekkür ederim. Arkadaşlarımla yaptığım değerlendirme sonrasında, adaylık teklifini kabul etmediğimi CTP Genel Sekreterine ilettim.Kabul etmeme gerekçelerini, bir süredir yürüttüğümüz iş birliği çalışmaları ve seçimler ile ilgili tavrımızı Sol Hareket olarak önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısında detaylı bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız.”

Haber neydi?

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Lefkoşa’da Derviş Kemal Deniz ve Devrim Barçın’ın ardından Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan’a da kontenjan adaylığı teklifi götürmüş, Abdullah Korkmazhan’ın karar vermek için CTP’den süre istediği belirtilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık