AktüelGazedda'nın Gündemi“Konumuz Külliye Binası’ndan ötedir ve çok daha ciddiyetle irdelenmesi gereken bir konudur”

Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası yayımladığı basın açıklamasında, hükümetlerin kendi devamlılığı için çalıştığı sürece, Kıbrıslıtürklerin yok olmaya mahkum olduğu belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası yayımladığı basın açıklamasında, hükümetlerin kendi devamlılığı için çalıştığı sürece, Kıbrıslıtürklerin yok olmaya mahkum olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konumuz Külliye Binası’ndan ötedir ve çok daha ciddiyetle irdelenmesi gereken bir konudur.

27.09.2021 Pazartesi sabah saat 10.30’da gerçekleşecek imza kampanyası KIBRIS TÜRKÜ’nün varoluş savaşı olabilecek nitelikte bir gerçeği yansıtmak adınadır. Gelecekteki günleri şimdiden görebilen bizler, bu konudaki hassasiyetimizle sizleri bir uyanışa davet ediyoruz.

Mevcut durum sadece KTMMOB üyelerini değil; bütün toplumu ilgilendirecek kadar önemli ve hassas bir içeriğe sahiptir. Ülkedeki meslek grupları işsizlik ve ekonomik kriz pençesinde beli bükülmüşken; devletin teknik daireleri işbilmezlik ve partizanlıklarla işlevsizleştirilmişken; çok açık bir şekilde ifade edilmiş  olan KTMMOB yasasına rağmen; Politika’nın ve hükümetlerin yasa tanımaz boyuta geldiği bir KKTC’de hayatımıza devam etmek zorunda bırakılıyoruz.

Egemen devletten bahsederken; uluslararası düzeydeki egemenlik bir yana, kendi yuvamızdaki egemenliğimizi bile hiçe sayan bir hükümet modeliyle karşı karşıyayız..! Yakın gelecekte hiçbir ticari yapımızın işleyemez duruma gelmesini arzu etmiyorsak; hep beraber tepkimizi ve sesimizi yükseltmek durumundayız!

Konumuz Külliye Binası’ndan ötedir ve çok daha ciddiyetle irdelenmesi gereken bir konudur. Bir toplumun kendi mimarı, şehircisi ve mühendisleri eğer kendi Cumhurbaşkanlığı Binası’nı yapmaktan men ediliyorsa; geleceği artık herkes daha iyi tahayyül edebilmelidir.

HÜKÜMET edenler kendi devamlılığı için değil; toplumsal varlığın devamlılığını benimsemedikçe Kıbrıs Türkü yok olmaya mahkum edilecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık