AktüelDünyaKongreyi basan boynuzlu faşist: Bu bir galibiyet

ABD'de Donald Trump yanlılarının düzenlediği Kongre baskınında kostümüyle dikkat çeken boynuzlu faşist Jake Angeli, yanlış bir şey yapmadığını savundu. "Açık olan bir kapıdan girdim" diyen Angeli, "Bunun bir galibiyet olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

ABD’de Donald Trump yanlılarının düzenlediği Kongre baskınında kostümüyle dikkat çeken boynuzlu faşist Jake Angeli, yanlış bir şey yapmadığını savundu. “Açık olan bir kapıdan girdim” diyen Angeli, “Bunun bir galibiyet olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ABD’de Donald Trump yanlılarının düzenlediği Kongre baskınının organizatörlerinden olduğu belirtilen boynuzlu faşist Jake Angeli, NBC’ye konuştu. Yarı çıplak bir şekilde kafasına taktığı boynuz ve kürkle dikkat çeken 33 yaşındaki Angeli, kendisini Gandhi ve Martin Luther King ile karşılaştırdı.

‘Yaptığım şey sivil itaatsizlikti’

QAnon isimli sağcı komplo teorisi grubunun üyesi olan Angeli, “Yaptığım şey sivil itaatsizlikti” dedi. ‘Yanlış bir şey yapmadığını’ savunan Angeli, “Açık olan bir kapıdan girdim dostum” ifadelerini kullandı.

‘Soruşturmayla ilgilenmiyorum’

Birçok saldırganın gözaltına alınmadan binayı terk etmesine izin verildiği saldırının ardından FBI, şüphelilerin belirlenmesi için soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Kongre’ye baskın düzenleyen güruhun araştırıldığı, şüphelileri tespit etmek için yüz tanıma yazılımlarına başvurulduğu açıklandı. 

FBI’ın soruşturmasıyla ilgilenmediğini söyleyen Angeli, “Yönetimdeki bir grup hainin çömelmesi, gaz maskelerini takıp sığınaklara çekilmesi, bunun bir galibiyet olduğunu düşünüyorum” dedi. Angeli, Kongre’yi basan yüzlerce kişiyle beraber FBI’ın hedefindeki isimlerden biri.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık