AktüelEkonomi Politik“Komünizm, her zamankinden daha büyük ihtiyaç”

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), mikro çiplerin kapitalizm için imkansızlık yarattığını belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

KSP Merkez Komitesi adına yılsonu vesilesiyle yayınlanan açıklamada, üretimin mikro çipler üzerinden yapıldığı bir çağda yaşandığını, bu mikro-çipler nedeniyle, komünizmin toplum için şimdiye kadar olduğundan çok daha büyük bir ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kıbrıs’ın ve dünyanın Tüm işçi ve emekçileri,

Yeni bir yıla girmek üzereyiz. 21.yüzyılın beşte birini tamamlamak üzere olduğumuz bu günlerde, egemenler komünizmin siyasi olarak ölü olduğunu iddia etmektedirler. Bu iddia günümüz gerçekleriyle örtüşmemektedir.

Dijital devrim çağındayız. Yani üretimin mikro çipler üzerinden gerçekleştirildiği yepyeni bir teknolojik gelişme aşamasındayız. Tamı tamına mikro-çipler nedeniyle, komünizm toplum için şimdiye kadar olduğundan çok daha büyük bir ihtiyaçtır. Kapitalizm de şimdiye kadar olduğundan çok daha yıkıcı ve gereksizdir.

Mikro-çipler kapitalizmin ta göbeğinde, kapitalizm için bir imkânsızlığı oluştururlar. Onlarsız rekabet edemezler, onlarla artı değer sömüremezler.

Tam da komünizme karşı muzaffer ve çok güçlü olduklarını bas bas bağırdıkları bir sırada ortaya çıkan durum şu ki burjuvazi yok oluşa doğru yol almaktadır!

Açıktır ki burjuva sınıfı kendi gönlüyle teslim olmayacaktır. Tam tersine, mikro-çipler tarafından üretilen bu ölüm zorunluluğu onları daha da azgın canavarlara dönüştürmüştür. Mikro-çiplerin günümüzde tüm potansiyelleriyle hangi alanda kullanıldıklarına hep birlikte tanık olmaktayız: üretmek için değil, yakıp yıkmak için!

İşte bu nedenle proletaryanın ideolojisine olan ihtiyaç hiçbir zaman bugünkü kadar güçlü olmadı. Aşırı azgın bir düşman karşısında örgütsel olarak zayıf olmamıza rağmen, hiçbir zaman bugünkü kadar güçlü olmadık! Bu nedenle umutlarımızı canlı tutmalıyız.

Zaferimiz garantilenmiştir. Toplumsal gerekliliğe karşı savaşanların yenilgisi kaçınılmazdır. Görevimiz yeniden komünizm için örgütlenerek Emperyalizmin bu vahşetine son vermektir.

Dünya burjuvazisi yenilecek!
Gelecek komünizmdir!

Yeni yılınız kutlu olsun!

Kıbrıs Sosyalist Partisi
Merkez Komitesi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık