PolitikaKolombiya’da Yeni Barış Anlaşması İmzalandı

Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında sağlanan yeni bir barış anlaşması imzalandı. Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos ve FARC lideri Rodrigo Londono, yeni anlaşmayı başkent Bogota’da imzaladı. Yeni anlaşmada, yaklaşık 60 değişikliğin yer aldığı belirtildi. Hükümet ile FARC arasında 2 Ekim’de imzalanan ilk anlaşma, referandumda yüzde 50.24 oy oranıyla reddedilmişti. Hükümet referandum sonrası, çatışmanın kurbanları, kilise, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek FARC ile tekrar müzakere edilecek talepleri...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 24, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında sağlanan yeni bir barış anlaşması imzalandı.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos ve FARC lideri Rodrigo Londono, yeni anlaşmayı başkent Bogota’da imzaladı. Yeni anlaşmada, yaklaşık 60 değişikliğin yer aldığı belirtildi.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos

Hükümet ile FARC arasında 2 Ekim’de imzalanan ilk anlaşma, referandumda yüzde 50.24 oy oranıyla reddedilmişti. Hükümet referandum sonrası, çatışmanın kurbanları, kilise, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek FARC ile tekrar müzakere edilecek talepleri not etmişti.

Tarihi anlaşmanın reddedilmesinin ardından Küba’nın başkenti Havana’da yapılan görüşmelerde yeni anlaşma üzerinde uzlaşmaya varılmıştı.

No Title

No Description

Nüfusu 48 milyonu aşan Latin Amerika ülkesi Kolombiya’da yarım yüzyıldan fazla süren iç savaş, 260 bine yakın kişinin hayatını kaybetmesine ve 6 milyondan fazla kişinin göç etmesine sebep olmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık