KültürKöfünye Türk Mezarlığı Temizlendi

Kıbrıs’ın güneyinde Larnaka ilçesine bağlı Köfünye (Geçitkale)’de bulunan ve çatışmalarda hayatlarını kaybedenlerin yattığı Türk mezarlığı Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi temizlik birimi tarafından temizlendi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Köfünye’de bulunan ve 1974 yılından bu yana bakım görmeyen mezarlık, Geçitkale Belediyesi tarafından temizlendi. Açıklamaya göre Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, temizlik ve bakım çalışmalarını yerinde inceledi. Geçitkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bundan sonraki hedeflerinin  mezarların tamiri ve kimliklendirme çalışması olduğu kaydedildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde Larnaka ilçesine bağlı Köfünye (Geçitkale)’de bulunan ve çatışmalarda hayatlarını kaybedenlerin yattığı Türk mezarlığı Geçitkale (Lefkonuk) Belediyesi temizlik birimi tarafından temizlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Köfünye’de bulunan ve 1974 yılından bu yana bakım görmeyen mezarlık, Geçitkale Belediyesi tarafından temizlendi.

kofunye_mezar1

Açıklamaya göre Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, temizlik ve bakım çalışmalarını yerinde inceledi.

kofunye_mezar2

Geçitkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bundan sonraki hedeflerinin  mezarların tamiri ve kimliklendirme çalışması olduğu kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık