AktüelGazedda'nın Gündemikktc’yi 33 senede niye tanıtmadınız?

Eroğlu bir soruyu cevaplamak durumundadır. Madem mümkündü, 32 sene boyunca her makamda görev yapmış biri olarak, kktc'yi neden tanıtmadınız?
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 25, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

kktc kurulduğu günden beri Başbakan ve Cumhurbaşkanı da olmak üzere birçok pozisyonda görev alan Derviş Eroğlu, kktc’nin tanınması için çalışmalara başlanması gerektiğini salık verdi. Eroğlu bir soruyu cevaplamak durumundadır. Madem mümkündü, 33 sene boyunca her makamda görev yapmış biri olarak, kktc’yi neden tanıtmadınız?

3’ncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “ Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve ilgili ülkelerce Kıbrıs’ta yapılması gerekenin 2 Devlet gerçeğinin kabul edilerek bu iki Devleti işbirliği içine sokacak bir antlaşmanın sağlanmasına katkı koymak olduğunu” vurguladı.

Eroğlu, “ dünyanın bazı önde gelen ülkelerinin işine öyle geliyor diye 50 yıl daha kendimizi Rumlarla federasyon görüşmeye mahkum edemeyiz. Cenevre’den bir sonuç çıkmazsa derhal Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması için Türkiye ile tam bir uyum içinde çalışılmaya başlanmalıdır. Birlik olursak bunun başarılabileceğinden eminim” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık