AktüelGazedda'nın Gündemikktc’den sınır dışı edilen kişi, midesinde uyuşturucu kapsülü patlaması sonucu hayatını kaybetti

Sınır dışı edildiği kktc’den ülkesi Kongo'ya gitmek için aktarmalı gittiği İstanbul Havalimanı'nda fenalaşan Kongo uyruklu P.M.V., yuttuğu uyuşturucu kapsüllerinin midesinde patlaması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sınır dışı edildiği kktc’den ülkesi Kongo’ya gitmek için aktarmalı gittiği İstanbul Havalimanı’nda fenalaşan Kongo uyruklu P.M.V., yuttuğu uyuşturucu kapsüllerinin midesinde patlaması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Uyuşturucu kuryesi P.M.V., ülkesi Kongo’nun başkenti Kinsaşa’ya aktarmalı gitmek için önceki gün, sınır dışı edildiği Ercan Havalimanı’ndan uçakla İstanbul Havalimanı’na gitti. Havalimanında geri gönderme işlemleri yapılırken rahatsızlanan P.M.V., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Midesinde taşıdığı kapsüllerin patlaması sonucu yayıldığı değerlendirilen, bağırsaklarında uyuşturucu bulundu. Hastanede tedavisi yapılan P.M.V. doktorların tüm müdahalelerine rağmen dün kurtarılamayarak hayatını kaybetti. P.M.V.’nin geri gönderme merkezine gelişi, fenalaşıp hastaneye götürülmesi havalimanı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Bilindik yöntem

Kolombiyalı dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos isimli dizide de yutulan kapsüllerle ABD’ye uyuşturucu sokulması işlenmişti. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık