AktüelGazedda'nın Gündemikktc’de kölelik devam ediyor!

Kenya kökenli N.N'nin Kıbrıs'ın kuzeyinde maruz kaldığı kölelik geçtiğimiz günlerde basına yansıdı. Garsonluk yapma vaadiyle Kıbrıs'ın kuzeyine gelen N.N, fuhuşa zorlanarak seks kölesine dönüştürüldü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 10, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kenya kökenli N.N’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde maruz kaldığı kölelik geçtiğimiz günlerde basına yansıdı. Garsonluk yapma vaadiyle Kıbrıs’ın kuzeyine gelen N.N, fuhuşa zorlanarak seks kölesine dönüştürüldü.

2019 yılında babasını kaybeden N.N., babasının ölümünün hemen ardından annesini de hastaneye yatırdı. Bu süre içinde N.N ile kız kardeşine amcası baktı. Bir süre sonra amcasının tecavüzüne uğradı ve hamile kaldı.

Diyalog Gazetesi’nin haberine göre, N.N., amcasını polise şikâyet ederek, tutuklanmasını sağladı ve annesi ile kardeşine bakabilmek için iş aramaya başladı. N.N. internette kktc’den biriyle tanışıp, bağlantıya geçti. N.N  söz konusu şahsa durumunu anlatıp, iş aradığını söyledi.

Söz konusu şahıs ise bir eğlence mekânında garsonluk yapacağı vaadiyle N.N.’nin kktc’ye gelmesini sağladı. Ancak N.N., Kıbrıs’a gelmesinin ardından önce konsomatrislik, sonra zorla fuhuş yaptırıldı.

N.N, bu süre zarfında defalarca ülkesine dönmek istedi ancak gece kulübü kendisine “17 bin 500 TL çalışma izni masraflarının borcu var. Ödemeden hiçbir yere gidemezsin” diyerek zorla fuhuş yaptırılmaya devam etti. Sanık çalıştığı gece kulübünde defalarca darp edildi.

N.N, bir süre sonra hamile olduğunu anladığı zaman, durumu “sahiplerine” anlattı ve “sahipleri” onu özel bir kliniğe götürdü. Hamileliğin yirminci haftada olması nedeniyle kürtaj yapılamayacağı ancak eğer yapılacaksa 20 bin TL alacaklarını söylediler. Bunun üzerine N.N’nin “sahipleri” N.N.’ye kendi başının çaresine bakmasını söyledi.

N.N., bir başka kişinin yardımı ile hamileliğini sonlandırmak için bin 50 TL değerinde hapları almasının ardından fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Taburcu olduktan sonra ise “sahiplerinden” kaçmaya çalıştı. Kaçma teşebbüsünden başarısız olan N.N, teşebbüs sonucunda bir de gece kulübü yetkilileri tarafından polise şikayet edildi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde kölelik halen devam ediyor! Bu da köleliğin kısa bir özeti…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..