koronavirus“kktc vatandaşlarının kumara gideceğini düşünmedik”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, bugün Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Covid-19 önlemlerine uyulmaması ve denetimlerin yapılmaması eleştirilerine yanıt vererek, bu ülkede kumarın yasak olmadığını ancak kktc vatandaşlarının da otel ve kumarhanelere gideceklerini düşünemediklerini ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 4, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sağlık Bakanı Ali Pilli, bugün  Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Covid-19 önlemlerine uyulmaması ve denetimlerin yapılmaması eleştirilerine yanıt vererek, bu ülkede kumarın yasak olmadığını ancak kktc vatandaşlarının da otel ve kumarhanelere gideceklerini düşünemediklerini ifade etti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, kumarhanelerde gerçekleşen yılbaşı partileriyle ilgili Meclis kürsüsünden açıklamalarda bulundu. Pilli, bakanlık      olarak getirdikleri tedbir yasaklarına kimilerinin uyduğunu kimilerinin ise uymadığını tespit ettiklerini belirterek, tespit edilenleri şikayet ettiklerini belirtti.

Sosyal medyaya yansıyan kumarhanelerdeki yılbaşı partileri ile ilgili de konuşan Pilli, “bir otelde yapılan ve medyaya düşen yılbaşı eğlencesinin takibini yapıyoruz. Ama sonuçta bu ülkede kumar yasak değil” ifadelerini kullandı.

“Otel ve kumarhanelere gidileceğini düşünmedik”

Garip açıklamalarına devam eden Pilli, kumarhanelere kktc vatandaşlarının girmesinin yasak olduğunu da hatırlatarak, kumarhanelerin kktc vatandaşlarını almaması gerektiğini ifade etti.

Pilli, kktc’deki yasaların uygulandığını hayal ettiği açıklamasında, “biz yasakları koyduk, büyük eğlence olmasın, herkes evine gitsin diye. Yani otellerde zaten çok turist yoktu. Biz kktc vatandaşlarının otellere ve kumarhanelere gideceğini düşünemedik. Ama oraların sahipleri almayacaktı bu insanları oraya, bu bizim sorunumuz değil” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık