AktüelGazedda'nın Gündemikktc vatandaşı paylaşım yaptığı için Türkiye’de tutuklandı

Ali Şaşkara isimli bir kktc vatandaşı, kişisel sosyal medya hesaplarından "terör propagandası" yaptığı gerekçesiyle, Türkiye'de tutuklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 24, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ali Şaşkara isimli bir kktc vatandaşı, kişisel sosyal medya hesaplarından “terör propagandası” yaptığı gerekçesiyle, Türkiye’de tutuklandı.

Türkiye’de faşizm büyüyor… Faşizm büyüdükçe Kıbrıs’ın kuzeyini de etkisini altına almaya başladı. Afrika Gazetesi’nin haberine göre, bir kktc vatandaşı, Türkiye hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar dolayısıyla “terör örgütü propagandası” yapmakla suçlanıyor.

Bir gizli tanık tarafından ihbar edilen Ali Şaşkara isimli vatandaş, 22 Aralık’ta Türkiye’den Kıbrıs’a çıkış yapmak istediği sırada, sosyal medya paylaşımlarından dolayı gözaltına alındı. Edinilen bilgide, Şaşkara’ya, yurtdışına çıkış yasağı konulurken, hakkında dava okundu. Davanın görüşülmesi 2 Nisan’a ertelendi.

Afrika Gazetesinde yayımlanan haberde, Şaşkara’nın Facebook hesabının 5-6 yıl önce çalındığını ifade ederek, 2010-2015 yılları arasında yapılan bazı paylaşımlardan dolayı “gizli tanık” ihbarı üzerine terör örgütü propagandası yapmakla suçlandığı kaydedildi.

Edinilen bilgide, Ali Şaşkara’nın çift uyruklu olduğu  ve TC vatandaşlığı bulunduğu da öğrenildi. Şaşkara, şu sıralarda Türkiye’de davanın okunmasını bekliyor. Şaşkara hakkında yurtdışına çıkış yasağı da konuldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık