AktüelGazedda'nın Gündemikktc polisi savaştan kaçan insanları vurdu!

Yayla köyünde bu sabah saat 06:30 sıralarında sahilden karaya çıkmaya çalışan, 20'si erkek, 3'ü kadın ve 7'si çocuk olmak üzere toplam 30 Suriye uyruklu göçmen tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Yayla köyünde bu sabah saat 06:30 sıralarında sahilden karaya çıkmaya çalışan, 20’si erkek, 3’ü kadın ve 7’si çocuk olmak üzere toplam 30 Suriye uyruklu göçmen tespit edildi.

Göçmenlerle birlikte, tekneyi kullanan 2 kaptan tutuklandı. Operasyon, Sahil Güvenlik ekiplerinin aldığı ihbar doğrultusunda polis ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

Mülteci taşıyan tekneden kaçmaya çalışan 2 kişi vuruldu

Yayla köyü sahilden bu sabah karaya çıkmaya çalışan 30 göçmeni taşıyan tekneden kaçmaya çalışan 2 kişi polis tarafından ateş edilerek ayağından ve kolundan vuruldu.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sonuç Büyük Kanal SİM’e yaptığı açıklamada, 49 yaşındaki bir kişinin kalçasından ve ayağından vurulduğunu, 50 yaşındaki diğer kişinin ise sol kolundan vurulduğunu ve ortopedi servisinde müşahede altına alındıklarını belirtti.

Büyük, vurulan 2 kişinin hayati tehlikesi olmadığını da ifade etti.

Polis Basın Subaylığı: Dur emrine uymadılar

Polis Basın Subaylığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bu sabah Yayla sahiline çıkan göçmenlerden ikisi, polisten kaçmaya başlaması ve polisin dur emrine uymamaları sonucu, tabanca ile önce  havaya açılan uyarı atışına rağmen kaçmaya devam etmeleri üzerine  açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralandı.

Yaralı göçmenler kaldırıldıkları Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alındı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık