AktüelGazedda'nın Gündemikktc; neresinden tutsak elde kalıyor

Kara para aklama ve gayri yasal işlerin cenneti haline dönüşen kktc’de yeni bir kriz daha yaşanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kara para aklama ve gayri yasal işlerin cenneti haline dönüşen kktc’de yeni bir kriz daha yaşanıyor. Almanya’da yasaklı Osmanen Germania çetesi üyesi Taner Ay’ın son model arabasının plakasında ‘KKTC Düsseldorf Başkonsolosluğu’ ibaresi bulunduğu ortaya çıktı. Ersin Tatar ise, dün beraber fotoğrafları çıkan Taner Ay’ı tanımadığını iddia etti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarla gündeme gelen, Almanya’da yasaklı Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) çetesinin yöneticilerinden olan Taner Ay’ın, atanış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile fotoğrafı ortaya çıkmasının ardından bu kez de aynı kişinin arabasının plakasında yazan ‘KKTC Düsseldorf Başkonsolosluğu’ ibaresi bulunduğu ortaya çıktı.

Türkiye’de sosyal medyada yayımlanan fotoğraflardaki son model Porsche marka arabadaki ibare dikkat çekerken, KKTC Dışişleri Bakanlığı sayfasında Düsseldorf Fahri Başkonsolosu olarak Çetin Ay’ın ismi görülüyor.

Öte yandan Ersin Tatar, Taner Ay’ı tanıdığı ile ilgili iddiaları yalanladı. Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan “Bugüne Dair” programında, söz konusu fotoğrafı inceleyen gazeteci Nazar Erişkin’e, canlı yayında, Cumhurbaşkanlığı’ndan mesaj gönderildi.

Erişkin, kendisine gönderilen mesajda, şu ifadelere yer verildiğini aktardı:

“2-3 yıl önce Ankara’da otele gelip yanıma oturdu, hiç işim olmadı, adını da bilmem.”

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’ndan ise halen konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık