AktüelEkonomi PolitikKKTC Merkez Bankası’ndan “milyarlık” senet ihalesi

kktc Merkez Bankası’nın 2 Nisan’da duyurduğu ve bugün karara bağladığı ihalede, ülkedeki bankalara 2 milyon dolar, 65 milyon Euro ve 75 milyon sterlin değerinde Merkez Bankası Senedi (MBS) ihraç edildi. MBS ihraç ihalesi 91 gün vadeli olacak şekilde düzenlendi. Standart Kıbrıs’ın haberine göre, daha önce yapılan dolar, Euro ve sterlin cinsi ihalelerin yeniden ihracı olan ihale, sabit faizle gerçekleştirildi. Buna göre, MBS’ler için uygulanacak faiz oranı dolarda %0.75, Euro’da %0.10 ve sterlinde de %0.25 olarak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 6, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB
Geleceğe İlham Ver

kktc Merkez Bankası’nın 2 Nisan’da duyurduğu ve bugün karara bağladığı ihalede, ülkedeki bankalara 2 milyon dolar, 65 milyon Euro ve 75 milyon sterlin değerinde Merkez Bankası Senedi (MBS) ihraç edildi. MBS ihraç ihalesi 91 gün vadeli olacak şekilde düzenlendi.

Standart Kıbrıs’ın haberine göre, daha önce yapılan dolar, Euro ve sterlin cinsi ihalelerin yeniden ihracı olan ihale, sabit faizle gerçekleştirildi. Buna göre, MBS’ler için uygulanacak faiz oranı dolarda %0.75, Euro’da %0.10 ve sterlinde de %0.25 olarak belirlendi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft