AktüelGazedda'nın Gündemikoronaviruskktc kapandı

Bakanlar Kurulu bu akşam aldığı geçiş noktalarının ve sınır kapılarının kapatılması kararıyla kktc’yi kapattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB
Geleceğe İlham Ver

Bakanlar Kurulu bu akşam aldığı geçiş noktalarının ve sınır kapılarının kapatılması kararıyla kktc’yi kapattı.

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, koronavirüs önlemleri çerçevesinde alınan kararda, Kıbrıslırumların kuzeye geçemeyeceğini söyledi.

Bakanlar Kurulu sonrasında basına açıklama yapan Özersay, kademeli olarak tedbirleri artıran bir yaklaşım ortaya koyduklarını belirterek, ülkedeki durum ve ihtiyaca göre tedbirleri artırdıklarını kaydetti.

Özersay yaptığı açıklamasında “Kara geçişleri ile deniz ve hava  sınır kapılarından kktc’ye sadece kktc vatandaşları ve yasal izni olanlar girebileceğini de ifade ederek, kararın 1 Nisan’a kadar geçerli olacağını duyurdu.

Alınan bu kararla birlikte, kktc dünyaya resmen kapandı.

Fotoğraf: Senih Çavuşoğlu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft