AktüelPolitikakktc kadar bağımsız bir bağımsız Cumhurbaşkanı adayı

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "bağımsız" Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 9, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından Nisan ayında yapılacak seçimlere bağımsız Cumhurbaşkanı adayı olarak gireceğini duyurdu.

Özersay adaylığıyla ilgili yaptığı uzun açıklamada, Halkın Partisi Genel Başkanlığı görevinden istifa ettiğini de duyurdu. HP’de gerçekleşecek olağanüstü genel kurula kadar Parti Başkanlığı’na Genel Sekreter Yenal Senin vekalet edecek.

Özersay, açıklamasında hükümetin geleceğiyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Öte yandan Başbakan Ersin Tatar ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın yarın Ankara’ya çağrıldığı da basına yansıdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft