AktüelPolitikakktc kadar bağımsız bir bağımsız Cumhurbaşkanı adayı

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "bağımsız" Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 9, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından Nisan ayında yapılacak seçimlere bağımsız Cumhurbaşkanı adayı olarak gireceğini duyurdu.

Özersay adaylığıyla ilgili yaptığı uzun açıklamada, Halkın Partisi Genel Başkanlığı görevinden istifa ettiğini de duyurdu. HP’de gerçekleşecek olağanüstü genel kurula kadar Parti Başkanlığı’na Genel Sekreter Yenal Senin vekalet edecek.

Özersay, açıklamasında hükümetin geleceğiyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Öte yandan Başbakan Ersin Tatar ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın yarın Ankara’ya çağrıldığı da basına yansıdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft