Politika“‘KKTC ile Yolumuza Devam Ederiz’ İddiası Daha Çok Ölüm ve Acı Demektir”

Çözüm ve Barış Platformu, Sendikal Platform’un aldığı grev ve eylem kararını selamlayarak destek belirtti. Çözüm ve Barış Platformu’ndan yapılan yazılı açıklamada “çözümsüzlük koşullarının yarattığı gerek yanlış saat düzenlemesi, gerek olmayan yol güvenliği, gerekse denetim eksikliği gibi etkenler sonucunda meydana gelen bu olay tüm toplum için bardağı taşırır niteliktedir” ifadeleri kullanıldı. Platfrom “”KKTC ile yolumuza devam ederiz” ya da çözüm ve barış dışında bir seçenek olduğunu iddia etmek her geçen gün daha da çok ölüm ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Çözüm ve Barış Platformu, Sendikal Platform’un aldığı grev ve eylem kararını selamlayarak destek belirtti. Çözüm ve Barış Platformu’ndan yapılan yazılı açıklamada “çözümsüzlük koşullarının yarattığı gerek yanlış saat düzenlemesi, gerek olmayan yol güvenliği, gerekse denetim eksikliği gibi etkenler sonucunda meydana gelen bu olay tüm toplum için bardağı taşırır niteliktedir” ifadeleri kullanıldı.

Platfrom “”KKTC ile yolumuza devam ederiz” ya da çözüm ve barış dışında bir seçenek olduğunu iddia etmek her geçen gün daha da çok ölüm ve daha çok acı demektir” uyarısında bulundu.

Çözüm ve Barış Platformu adına Hasan Sarpten’in yazılı açıklaması şöyle:

Son yaşanan ve adına “kaza” denilemeyecek bir felaketle ülkeyi yasa boğan vahim olay bir kez daha acı bir şekilde göstermiştir ki bu düzen artık “iflas” etmiştir. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın yaşanan bu üzücü olay, çökmüş bir sistemin çocuklarımıza yaşanabilir bir gelecek sunamayacağını bir kez daha göstermiştir.

1975’den bu yana 1869, sadece bu yıl ise 35 ve geçtiğimiz gün de 2’si daha çocuk 3 canı yitirdiğimiz ülkemizde artık ölümlere tahammül kalmamıştır. Çözümsüzlük koşullarının yarattığı gerek yanlış saat düzenlemesi, gerek olmayan yol güvenliği, gerekse denetim eksikliği gibi etkenler sonucunda meydana gelen bu olay tüm toplum için bardağı taşırır niteliktedir.

Çözüm ve Barış Platformu olarak “Mont Pelerin” zirvesi sonrasında müzakerelerin devam ederek biran önce ilgili tüm kesimlerin katılımıyla uluslararası bir konferansta Kıbrıs’ta çözüm ve barışın sağlanmasından başka bir çıkış yolu olmadığını bir kez daha vurgulamak isteriz. Unutmayalım ki, “KKTC ile yolunuza devam ederiz” ya da çözüm ve barış dışında bir seçenek olduğunu iddia etmek her geçen gün daha da çok ölüm ve daha çok acı demektir.

Bu bağlamda, “Sendikal Platform”un almış olduğu grev ve eylem kararını selamlıyor ve destekliyoruz. Çözüm ve Barış Platformu olarak üye tüm örgüt ve bileşenlerimizle 1 Aralık 2017 Perşembe günü saat 11.00’den itibaren Başbakanlık önünde olacağız ve sonrasında hep birlikte cenaze törenine katılım göstereceğiz. Yarınlara yaşanılabilir bir ülke bırakmak isteyen tüm halkımızı da bu çağrıya uymaya ve sokağa çıkmaya çağırıyoruz.

Çünkü, şimdi çocuklarımızın yaşam hakkını savunmanın, şimdi geleceğe daha güvenle bakmanın, şimdi çözüme ve barışa ulaşmanın tam zamanıdır….

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık