AktüelGazedda'nın Gündemikktc bir kişinin daha canını aldı!

"Devletin" sorumsuzluğu bir kişinin daha canına mal oldu. Girne'den Lefkoşa'ya gidilen karanlık yolda 51 yaşındaki bir kişi, yolu karşıya geçmek isterken canından oldu!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 20, 2020
Djumba Hotel & Cafe

“Devletin” sorumsuzluğu bir kişinin daha canına mal oldu. Girne’den Lefkoşa’ya gidilen karanlık yolda 51 yaşındaki bir kişi, yolu karşıya geçmek isterken canından oldu!

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre bu akşam saat 19.00 sıralarında, Girne Ecevit Caddesi üzerinde, 42 yaşındaki bir kişi, yönetimindeki salon araç ile çift şeritli yolun sağ şeridinde güney istikametine doğru seyrettiği sırada Büyük Anadolu Otel önlerine geldiği zaman, o esnada yolu karşıya yaya olarak geçmeye çalışan bir kişiye çarptı.

FOTOĞRAF: KIBRIS GAZETESİ

Çarpışma sonucu yaya olan şahıs olay yerinde yaşamını yitirdi. Olay sonrasında araç sürücüsü ise tutuklandı. Polisin çarpışmayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Yaşanan bu kazayla birlikte, 2020 yılının ilk ayı dolmadan trafiğe verdiğimiz can sayısı 2’ye yükseldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft