AktüelGazedda'nın GündemiKızılyürek’in vatandaşlığına bakacağınıza, Zaroğlu’nunkine bakın!

GazeddaKıbrıs olarak Erhan Arıklı'ya sorgulaması için başka ve sağlam temelleri olan bir vatandaşlık öneriyoruz...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 28, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Meclis kürsüsünden bugün yaptığı konuşmasında, Avrupa Parlamentosu Temsilcisi Niyazi Kızılyürek’in kktc vatandaşı olup olmadığını sordu.

Meclis Genel Kurulu “ilginç” bir tartışmaya sahne oldu. Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Meclis kürsüsünde, AP Milletvekili Niyazi Kızılyürek’in AP soru önergesinde yer verdiği görüşlerini okuyarak eleştirilerde bulundu.

Arıklı konuşmasında, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’a Kızılyürek’in vatandaş olup olmadığını sordu. Baybars ise Arıklı’ya verdiği yanıtında, “bildiğim kadarıyla Kızılyürek doğma büyüme kök Kıbrıslı” dedi.

GazeddaKıbrıs olarak Erhan Arıklı’ya sorgulaması için başka ve sağlam temelleri olan bir vatandaşlık öneriyoruz…

Partisinin üyesi olan Bertan Zaroğlu’nun vatandaşlığını nasıl aldığını, hangi yasal temele dayanarak vatandaş ve milletvekili olduğunu sorgulaması, tartışma zeminin doğru bir yere çekilmesine de yardımcı olacaktır.

Dolayısıyla, Arıklı, Niyazi Kızılyürek’in vatandaşlığına bakacağına Bertan Zaroğlu’nun nasıl vatandaş olduğuna bakarsa yapının nasıl çürümüş olduğunu daha iyi tespit edecektir.

Öte yandan, Yeni Kıbrıs Partisi Genel Başkanı Murat Kanatlı da kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kanatlı açıklamasında şunları söyledi:

Bertan’ın yasadışı vatandaşlığını atlayıp Kızılyürek’in vatandaşlığını gündem yapan bir faşistin güncesinde bugün, bu konuşmaları normalleştirdikçe, anomali derinleşiyor, farkındayız?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık