AktüelGazedda'nın GündemiKızılyürek’e ödül

Toplumsal Reform Derneği OPEK olarak her yıl verdiğimiz «Kranidiotis Yaratıcılık Ödülü’nü» 2020 yılı için Akademisyen-Yazar Niyazi Kızılyürek'e layık gördük.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumsal Reform Derneği OPEK olarak her yıl verdiğimiz «Kranidiotis Yaratıcılık Ödülü’nü» 2020 yılı için Akademisyen-Yazar Niyazi Kızılyürek’e layık gördük.

Ödül jürisi yaptığı değerlendirmede, Kızılyürek’in Avrupa Birliği’nin değerlerini benimseyen birleşik Kıbrıs yolunda ortaya koyduğu yaratıcı katkıları takdir ederek, ödülü Avrupa Parlamentosu Üyesi Kızılyürek’e verme kararı aldı.

Ödül Töreni 11 Haziran 2021 tarihinde, saat 19.00’da Kıbrıs Üniversitesi’nde yapılacak.

OPEK başkanı Pavlos Pavos’un giriş konuşmasından sonra OPEK ödül jüri üyesi Larkos Larku ödülün gerekçelerini açıklayacak.

Daha sonra, Niyazi Kızılyürek söz alarak kapanış konuşmasını yapacak.

Ödül Törenin ardından Avrupa Birliği’nin geleceğine dair bir panel düzenlenecek.

Panelde Kıbrıs Üniversitesi rektörü Tasos Hristofidis, Komisyon’un Kıbrıs Temsilcisi Yerotheos Papadopullos ve Avrupa Birliği eski Komiserlerinden ve eski Bakan Anna Diamantopullu (Zoom aracılığıyla) yer alacak.

Etkinlik bu adresten canlı olarak yayınlanacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık