AktüelEkonomi PolitikPolitikaKızılyürek: “Statüko içerisinde izole kalmak tek seçeneğimiz değildir”

AP seçimlerinde AKEL’den aday olan akademisyen Niyazi Kızılyürek, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür etti. Kızılyürek ayrıca ‘temsiliyet’ tartışmasına da atıfta bulunularak, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinde AB yurttaşı olan herkes seçme ve seçilme hakkına sahiptir. Kıbrıs’ta yaşayan AB yurttaşlarının, Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların oyları ile seçilen kişi, bir ulusu veya etnik grubu temsil etmez. Kendine oy verenleri temsil eder” dedi. İşte Kızılyürek’in açıklaması:    
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 23, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

AP seçimlerinde AKEL’den aday olan akademisyen Niyazi Kızılyürek, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür etti.

Kızılyürek ayrıca ‘temsiliyet’ tartışmasına da atıfta bulunularak, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinde AB yurttaşı olan herkes seçme ve seçilme hakkına sahiptir. Kıbrıs’ta yaşayan AB yurttaşlarının, Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların oyları ile seçilen kişi, bir ulusu veya etnik grubu temsil etmez. Kendine oy verenleri temsil eder” dedi.

İşte Kızılyürek’in açıklaması:

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..