AktüelGazedda'nın GündemiKızılyürek, Kıbrıs Cumhuriyeti Eğitim Bakanı’nın tutumunu AP’ye taşıdı

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek, Kıbrıs Cumhuriyeti Eğitim Bakanı’nın tutumunu Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’na taşıdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek, Kıbrıs Cumhuriyeti Eğitim Bakanı’nın tutumunu Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’na taşıdı.

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı’nın bir kitaptan Mustafa Kemal’e gönderme yapan sayfayı kesip atmasını şiddetle kınayan Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek, ülkemizde eğitimin sorunlu olduğunu ve Avrupa Konseyi’nin direktifleri doğrultusunda reformların yapılmasının elzem olduğunu vurgulamıştı.

15 Eylül tarihinde Strazburg’da gerçekleşen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda basın özgürlüğü konusunda yaptığı konuşma esnasında Kızılyürek, Kıbrıs Cumhuriyeti Eğitim Bakanı’nın tutumunu da Genel Kurul gündemine taşıdı. Konuşmanın Kıbrıs’la ilgili olan kısmı şu şekilde:

“Polonya ulusal medya kanalları, muhalefet ve azınlık gruplarını dışlayarak yalnızca hükümet yanlısı propaganda yayınlamaktadır.

Eğitim sistemi de aynı derecede sorunludur…

Milliyetçilik ve Hınç, Polonya eğitim sisteminde baskın kavramlardır.

Ülkem Kıbrıs’ta durum daha iyi değildir.

Son zamanlarda Kıbrıs Eğitim Bakanı bir kitaptan beğenmediği için bir sayfanın koparttırılmasını emretti.

Sayın Başkan, iyi durumda değiliz!

Bir an önce gerekli önlemleri almalıyız ve Üye Devletler’in AB’nin temel değerlerine saygı duymalarını sağlamalıyız!”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık