AktüelGazeddapodKızılyürek ile sohbet… Yanlış bir hayat doğru yaşanabilir mi?

AP seçimlerine günler kala, Niyazi Kızılyürek ile sohbet ettik. Kitaplardan ve yaşam üzerine başladığımız sohbette, kampanya sürecinden, dostluklara, Kıbrıslı Türkler’in durumundan AB yurttaşlığına; yalan ve iftiraya dayalı saldırılardan, kolektif dayanışmaya; gençlik, ekoloji ve LGBTİ+ mücadelesinden, kimlik siyasetinin çıkmazlarına; federasyon pratiğini yeniden kurmaya kadar pek çok konuda konuştuk. Dinlemek için: Son düzlükte Niyazi Kızılyürek ile sohbet – Hiçbir yerden haberler AP seçimlerine günler kala Niyazi Kızılyürekle, kitaplardan, dostluklardan, yürüttüğü kampanyadan ve seçim sürecine dair deneyimlerinden konuştuk....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 23, 2019
Djumba Hotel & Cafe

AP seçimlerine günler kala, Niyazi Kızılyürek ile sohbet ettik.

Kitaplardan ve yaşam üzerine başladığımız sohbette, kampanya sürecinden, dostluklara, Kıbrıslı Türkler’in durumundan AB yurttaşlığına; yalan ve iftiraya dayalı saldırılardan, kolektif dayanışmaya; gençlik, ekoloji ve LGBTİ+ mücadelesinden, kimlik siyasetinin çıkmazlarına; federasyon pratiğini yeniden kurmaya kadar pek çok konuda konuştuk.

Dinlemek için:

Son düzlükte Niyazi Kızılyürek ile sohbet – Hiçbir yerden haberler

AP seçimlerine günler kala Niyazi Kızılyürekle, kitaplardan, dostluklardan, yürüttüğü kampanyadan ve seçim sürecine dair deneyimlerinden konuştuk.

01:10: Alain Badiou ile açılış. Gerçek yaşam nedir?

04:20: Yanlış bir hayat doğru yaşanabilir mi?

08:20: AB vatandaşlığı üzerine

11:50: Kızılyürek kendisini nasıl hissediyor? Dostlukların önemi ve Hakan Çoban’a selamlar! 

14:08: Saldırılar, tepkiler ve yalan makineleri…

16:40: DİSİ’nin düştüğü durumlar

17:45: Milliyetçi saldırılar topluma dokunmuyor.

18:30: “Federal çözüme inanıp da mesafeli duranlar da oldu”

19:45: “Yeni bir motivasyon”

21:30: “Gençlik, gelecek ve siyaset”

25:54: İklim krizi ve ekoloji

30:16: LGBTİ+ hakları ve mücadelesi

33:00: Kimlik siyasetinin tuzakları ve çıkmazı

35:45: Geleneksel paradigmaların yıkımı

37:00 Federasyon tezi çöktü mü? Nasıl bir federasyon?

42:50: Son günler nasıl geçecek? 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©