AktüelPolitikaKızılyürek: “Akıncı insanlığın vicdanıdır”

“Akıncı insalığın vicdanındır. O insanlık ki, ödediği ağır bedellerle savaşın değil, barışın en büyük erdem olduğunu öğrendi.”
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 15, 2019
Djumba Hotel & Cafe

AP milletvekili Niyazi Kızılyürek türkçe ve rumca yaptığı paylaşımında “Akıncı insanlığın vicdanıdır” dedi.

İşte Kızılyürek’in iki dilli açıklaması:

Gerçekten de su değil kan akıyor “Barış Pınarı’ndan”
Akıncı insalığın vicdanındır.
O insanlık ki, ödediği ağır bedellerle savaşın değil, barışın en büyük erdem olduğunu öğrendi.

Όντως τρέχει αίμα και όχι νερό από την «πηγή ειρήνης». Ο #Akinci είναι η συνείδηση της ανθρωπότητας που πλήρωσε ακριβά για να μάθει ότι η μεγαλύτερη αρετή είναι η ειρήνη και όχι ο πόλεμος.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©