AktüelEkoloji“Kıyamet böyle mi gelecek?”

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26’ncı Taraflar Konferansı (COP26) kapsamında 1 Kasım-2 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Dünya Liderleri Zirvesi başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26’ncı Taraflar Konferansı (COP26) kapsamında 1 Kasım-2 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Dünya Liderleri Zirvesi başladı.

İskoçya’nın Glasgow şehrinde düzenlenecek iki haftalık konferansa Birleşik Krallık ev sahipliği yapıyor.

Dünya Liderleri Zirvesi’nde konuşma yapan belgesel yönetmeni David Attenborough, insan kaynaklı iklim değişikliği çağından önce iklimin ne kadar istikrarlı olduğunu gösteren bir grafik göstererek “Hepimizin güvendiği istikrar bozuluyor” dedi.

“Kıyamet böyle mi gelecek?” sorusunu soran Attenborough, “Trajediyi zafere dönüştürmek için hala bir şans var. Ne de olsa biz Dünya’da var olmuş en büyük problem çözücüleriz” cevabını verdi.

 ‘Motivasyonumuz umut olmalı’

Karbonu absorbe edecek teknolojiler de dahil olmak üzere yeni bir sanayi devrimine ihtiyacımız olduğunu söyleyen Attenborough, bunun temiz ve yeni bir dünya sağlayabileceğini ve bunları yaparken doğayı müttefikimiz olarak kullanabileceğimizi belirtti.

Attenborough, “Bu fırsatı daha eşit bir dünya yaratmak için kullanmalıyız ve motivasyonumuz korku değil umut olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık