AktüelEkonomi PolitikPolitika“Kitap tutuklaması statükonun ne kadar tehlikeli olduğunu yeniden hatırlatmıştır”

UniteCyprusNow, yasaklı kitap bulundurma iddiası ile gözaltına alınmalarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Bu olay, statükonun ne kadar tehlikeli olduğunu bize yeniden hatırlatmıştır. Kıbrıslı Türkler, gözlerimizin önünde, kendi gelecekleri hakkında giderek daha az söz sahibi olmaktadır” ifadelerine yer verildi. İşte açıklama: UniteCyprusNow, CTP Parti Meclisi üyesi Bengül Gargınsu’nun sözde yasaklı kitap bulundurduğu için tutuklanmasından; ve kitap bulundurmakla terörizm arasında tehlikeli bir emsal oluşturacak şekilde doğrudan ilişki kurulmuş olmasından büyük endişe duymaktadır. CTP’nin başını çektiği koalisyonun bu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

UniteCyprusNow, yasaklı kitap bulundurma iddiası ile gözaltına alınmalarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Bu olay, statükonun ne kadar tehlikeli olduğunu bize yeniden hatırlatmıştır. Kıbrıslı Türkler, gözlerimizin önünde, kendi gelecekleri hakkında giderek daha az söz sahibi olmaktadır” ifadelerine yer verildi.

İşte açıklama:

UniteCyprusNow, CTP Parti Meclisi üyesi Bengül Gargınsu’nun sözde yasaklı kitap bulundurduğu için tutuklanmasından; ve kitap bulundurmakla terörizm arasında tehlikeli bir emsal oluşturacak şekilde doğrudan ilişki kurulmuş olmasından büyük endişe duymaktadır.

CTP’nin başını çektiği koalisyonun bu konuda hızlı, kararlı ve sonuç odaklı bir tepki ortaya koyamamış olması de bizi dehşete düşürmüştür.

Bu yaşananların, Türkiye’nin Kıbrıslı Türklerin demokratik yaşamına yeni bir müdahalesi olduğu konusunda endişeliyiz. Hangi siyasi gelenekten gelirse gelsin, Kıbrıs Türk insanının bu müdahaleye karşı birleşerek anında tepki koymaları bizleri cesaretlendirmiştir. Bu ortak tepki, Kıbrıslı Türklerin, kendi hak ve özgürlüklerini koruma konusunda siyasi partilerin çok daha ilerisinde olduklarını bir kez daha göstermiştir.

Bu olay, statükonun ne kadar tehlikeli olduğunu bize yeniden hatırlatmıştır. Kıbrıslı Türkler, gözlerimizin önünde, kendi gelecekleri hakkında giderek daha az söz sahibi olmaktadır. 

“Görüşmelerin başlaması için görüşmeler” devam ederken, ve “yeni modeller” açıkça veya kapalı kapılar ardında ileri götürülürken sessizce ama geri dönülmez bir biçimde Türkiye ile Lokmacı arasında kalıcı bir sınıra doğru sürüklenmekteyiz. Bu, başta çocuklarımız olmak üzere hepimiz için daha tehlikeli bir geleceğe işaret etmektedir.

Kıbrıs’ı birleştirmenin zamanı çoktan gelmiştir. Bu işi onlarca yıldır bizi yarı yolda bırakan politikacılara havale etmek yeterli değildir. Çözüm ve barış bizim elimizdedir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık