AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberPolitikaKitap gözaltısına sosyal medyadan tepki yağdı

Dün akşam CTP Parti Meclisi üyesi ve CTP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi B.G’nin evine polis baskın yaparak, söz konusu kişiyi ‘yasa dışı cemiyete ait kitap iddiası’ ile gözaltına alınmıştı. Hakkında ayrıca polis tarafıdan ‘yasa dışı örgüte üyelik’ suçlaması da getiriline B.G. için iki gün daha tutukluluk kararı çıkmıştı. Yaşananların ardından sosyal medyadan farklı kesimler olaya tepki göstererek, kitabın suç unsuru sayılmaması gerektiği vurgusu yaptı.                    ...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dün akşam CTP Parti Meclisi üyesi ve CTP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi B.G’nin evine polis baskın yaparak, söz konusu kişiyi ‘yasa dışı cemiyete ait kitap iddiası’ ile gözaltına alınmıştı.

Hakkında ayrıca polis tarafıdan ‘yasa dışı örgüte üyelik’ suçlaması da getiriline B.G. için iki gün daha tutukluluk kararı çıkmıştı.

Yaşananların ardından sosyal medyadan farklı kesimler olaya tepki göstererek, kitabın suç unsuru sayılmaması gerektiği vurgusu yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık