AktüelMedya OdasıKişmir İstanbul’da gözaltına alındı

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, Hırvatistan dönüşü İstanbul Havaalanı‘nda gözaltına alındı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, Hırvatistan dönüşü İstanbul Havaalanı‘nda gözaltına alındı.

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir, Avrupa’daki yurt dışındaki basın sendikalarıyla bir araya gelmek için İstanbul aktarmalı olarak Hırvatistan’a giden Kişmir, gidişte herhangi bir sorun yaşamazken, bu sabah saatlerindeki dönüş uçuşunda İstanbul Havaalanı’nda gözaltına alındı.

Kişmir Türkiye’ye girmeden aktarmalı şekilde başka bir ülkeye gittiği halde, İstanbul’dan saat 08.00’da kalkacak olan KKTC uçuşuna bindirilmedi.

Kişmir’in aktardığına göre sonraki uçuş için PCR yaptırmak için Türkiye’ye girmek istedi ancak polis kendisini gözaltına aldı ve öğle saatlerindeki bir başka uçuşla adaya geri gönderilene kadar da gözaltında tutulacağını söyledi.

AKP rejiminin faşizan tutumu devam ediyor

Türkiye’nin AKP rejimine muhalif olan bazı Kıbrıslıtürkler de geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye alınmamış ve G82 koduyla, ‘Ülkeye girişi riskli kişiler’ listesinde oldukları ve 5 yıl süreyle Türkiye’ye girişlerinin yasaklandıkları bildirilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık