AktüelEkonomi PolitikKişmir: Biat etmeyecek ve irademize sahip çıkacağız

Basın Emekçileri Sendikası, Kıbrıstürk halkının, yeni proje hedefi olanlara gerekli cevabı vereceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Ankara tarafından çeşitli dönemlerde siyaset meydanına sürülen projeler bugüne kadar Kıbrıslı Türkler tarafından kabul görmemiştir. Her defasında toplumumuz gereken hesabı Ankara’ya biat edenlerden sormuş ve bu kişilerin siyasi yaşamını sonlandırmıştır.

Bugün yine benzer bir senaryo ile karşı karşıyayız. Ankara, bir kez daha irademiz üzerinde tam hakimiyet sağlayabilmek ve kendi çıkarlarını ön planda tutabilmek için Kudret Özersay’ı piyasaya sürmüştür. Bu projenin tek hedefi Kıbrıs Türk Toplumunun kendi ayakları üzerinde durmasını engellemek ve 45 yıllık bağımlılık halini devam ettirebilmek içindir. Biz toplumuza güveniyoruz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de oynanmak istenen oyunu bozacaktır ve kendisine ihanet edip biat kültürü ile hareket eden malum projeye “dur” diyecektir.

Bu bağlamda esas olarak odaklanmamız gereken konu Kıbrıs sorunun çözümüdür. Maraş açılımı ile süreci oyalamaya dönük hamlelere ve kalıcı bölünmüşlüğe doğru atılan adımlara kanmamalıyız. Çünkü bu toplumun tek kurtuluş noktası Kıbrıs’ta gerçekleşecek olan bir çözümdür. İnanıyoruz ki toplumumuz bu süreçte hem biat edenlere hem de bu durum karşında yeterli tepkiyi göstermeyip yeni proje olma hayali kuranlara gereken cevabı verecektir.

Biz biat etmeyecek ve irademize sahip çıkacağız.

Saygılarımızla;

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık