AktüelMedya OdasıKişmir: Aşıkoğlu’nun söylemi haddi aşan bir söylem

Basın-Sen Yönetim Kurulu adına açıklama yayımlayan Ali Kişmir, Aşıkoğlu’nun söyleminin açıkça tüm basını töhmet altında bıraktığını ve haddini aşan bir iddia olduğunu kaydetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın-Sen Yönetim Kurulu adına açıklama yayımlayan Ali Kişmir, Aşıkoğlu’nun söyleminin açıkça tüm basını töhmet altında bıraktığını ve haddini aşan  bir iddia olduğunu kaydetti.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu’nun, bir TV programında “Yolsuzluklarla ilgili evrakları medyaya dağıtmama rağmen, gazete ve TV’lerde yayınlanmadı. Bir gazeteci, gezerek para dağıtıyor. Gazeteciler dünyada haber yapmak için para alır, bizde ise haber yapılmasın diye para alır. Bu parayı dağıtanlar da solcudur. Konuşurken dürüstlükten bahsederler, ancak diğer taraftan profesyonellikten bahsederler, yaptıkları ikiyüzlülüktür.” söylemi açıkça tüm basını töhmet altında bırakırken, haddini aşan da bir iddiadır.

Tıpkı Bakanı gibi şov yapmayı tercih eden, algı yaratmak için basına saldırmayı marifet sayan ve sadece konuşan ama iş icraata gelince kılını kıpırdatmayan Aşıkoğlu, hiç vakit kaybetmeden, derhal bugün isim isim bu gazetecilerin kim olduğunu açıklamak zorundadır. Eğer açıklayamıyorsa derhal tüm basından özür dileyip bulunduğu makamdan istifa etmelidir. Aksi takdirde Pazartesi günü ilk iş olarak kendisine dava açacağımızı, geri kalan günlerde de o koltuğu kendisine dar edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık