İnsanKişisel Verilerin Paylaşımı Konusunda WhatsApp ve Yahoo’ya Uyarı

Avrupa Birliği’nde özel hayat mahremiyeti gözlemcisi kurumlar, WhatsApp ve Yahoo’yu kullanıcılarının özel hayatlarının ifşa olmaması konusunda uyardı. AB’de özel hayat mahremiyeti gözlemcisi kurumlar WhatsApp’ı kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılması konusunda; Yahoo’yu ise 2014’te yaşanan ABD’nin istihbarat faaliyetleri için kullanıcıların e-postalarına girme ve tarama yapma faaliyetinden ötürü uyardı. WhatsApp yakın zamanda aldığı kararla kullanıcılarının cep telefonu numaralarını Facebook ile paylaşma kararı almıştı. YAHOO’YA BİLGİLENDİRME ÇAĞRISI Denetim kurumları Yahoo’ya ise 2014’te yaşanan bilgi taramasının boyutlarına dair kendilerini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Avrupa Birliği’nde özel hayat mahremiyeti gözlemcisi kurumlar, WhatsApp ve Yahoo’yu kullanıcılarının özel hayatlarının ifşa olmaması konusunda uyardı.

AB’de özel hayat mahremiyeti gözlemcisi kurumlar WhatsApp’ı kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılması konusunda; Yahoo’yu ise 2014’te yaşanan ABD’nin istihbarat faaliyetleri için kullanıcıların e-postalarına girme ve tarama yapma faaliyetinden ötürü uyardı.

WhatsApp yakın zamanda aldığı kararla kullanıcılarının cep telefonu numaralarını Facebook ile paylaşma kararı almıştı.

YAHOO’YA BİLGİLENDİRME ÇAĞRISI

Denetim kurumları Yahoo’ya ise 2014’te yaşanan bilgi taramasının boyutlarına dair kendilerini bilgilendirme çağrısında bulundu.

500 milyon kullanıcının tüm yazışmalarına erişildiği ve yazışmaların tarandığı bu olayın ardından Yahoo’nun kullanıcılarını ‘olası olumsuz sonuçlara’ dair bilgilendirmesi gerektiği de ifade edildi.

WhatsApp yakın zamanda aldığı kararla kullanıcılarının cep telefonu numaralarını Facebook ile paylaşma kararı almıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık