koronavirus“Kişisel menfaatler nedeniyle ülke menfaati kaybedilmek üzere”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda katıldığı bir programda, koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda katıldığı bir programda, koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pilli, kişisel menfaatler nedeniyle ülke menfaatinin kaybedilmek üzere olduğunu belirterek, Bakanlar Kurulu’nun bir an önce toplanması gerektiğini belirtti.  

40 yaşındaki bireyin dün akşam saatlerinde hayatını kaybetmesi üzerine konuşan Pilli, sağlık sorunu olmayan bir kişinin kaybedilmesi dolayısıyla çok üzüldüğünü, yoğun bakımda aralarında 37 yaşında bir kişinin de bulunduğunu belirtti.

Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini de belirten Pilli, kişisel menfaatlerinden dolayı ülke menfaatinin kaybedilmek üzere olduğunu söyledi ve “küçük menfaatler peşine düşerlerse, 2021 de toplum olarak kaybederiz” dedi.

“Sağlık giderse ekonomi kalmaz”

Ekonominin kötü bir durumda olduğunu da söyleyen Pilli, sağlığın gitmesi durumunda ekonominin anlamının kalmayacağını, işyerlerinin de bu sürede müşterinin gelmediği için kapatma talep etmeye başladığını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık