AktüelMüzakerelerKiprianu-Tsipras Görüşmesi: Büyük Oranda Görüş Birliği

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras’la Atina’da önceki gün bir araya geldi. Alithia ve diğer gazeteler, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ve partinin Kıbrıs Bürosu Şefi Tumazos Tselebis’in Yunanistan’da Başbakan Aleksis Tsipras’la görüştüğünü, Kıbrıs sorununun ele alındığı görüşmeye Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias’ın da katıldığını yazdılar. Haber göre Kiprianu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Kıbrıs sorununda “açıkta bulunan tüm konuların ayrıntılarıyla ele alındığını” belirterek “gerek öz gerekse sürece ilişkin konularda büyük oranda görüş...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras’la Atina’da önceki gün bir araya geldi.

Alithia ve diğer gazeteler, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ve partinin Kıbrıs Bürosu Şefi Tumazos Tselebis’in Yunanistan’da Başbakan Aleksis Tsipras’la görüştüğünü, Kıbrıs sorununun ele alındığı görüşmeye Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias’ın da katıldığını yazdılar.

Haber göre Kiprianu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Kıbrıs sorununda “açıkta bulunan tüm konuların ayrıntılarıyla ele alındığını” belirterek “gerek öz gerekse sürece ilişkin konularda büyük oranda görüş birliğine vardıklarını” ifade etti.

Cenevre’deki görüşmelerin ülkenin kaderini belirleyecek nitelikte olduğunu öne süren Kiprianu, verdiği destekten ötürü Tsipras’a teşekkürlerini dile getirdi.

Kiprianu ayrıca Kıbrıs ve Yunanistan’daki tüm siyasi partilerine, daha iyi düzeyde işbirliği yapılması çağrısı yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık