AktüelMüzakerelerKiprianu: Eide Belgesi Hakkında Kimilerinin Gösterdiği Tepkiyi AKEL Paylaşmıyor

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu, müzakereci Andreas Mavroyannis’in yaptığı bilgilendirme temelinde Eide Belgesi hakkında hükümetin gösterdiği tepkiyi AKEL’in paylaşmadığını vurguladı. AKEL Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Kiprianu, Radyo Astra’ya bugün yaptığı açıklamada, İsviçre’de yapılacak Konferans öncesinde düşünceli olduğunu dile getirdi ve son günlerde Cumhurbaşkanı Anastasiadis ve BM arasındaki yazışmayı bilmediğini söyledi. Bunun yanı sıra bir müzakere sürecindeyken koordinasyondan sorumlu olanla çatışılmaması gerektiğini kaydetti. Kiprianu, müzakereci Andreas Mavroyannis’in yaptığı bilgilendirme temelinde Eide Belgesi hakkında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 27, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu, müzakereci Andreas Mavroyannis’in yaptığı bilgilendirme temelinde Eide Belgesi hakkında hükümetin gösterdiği tepkiyi AKEL’in paylaşmadığını vurguladı.

AKEL Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Kiprianu, Radyo Astra’ya bugün yaptığı açıklamada, İsviçre’de yapılacak Konferans öncesinde düşünceli olduğunu dile getirdi ve son günlerde Cumhurbaşkanı Anastasiadis ve BM arasındaki yazışmayı bilmediğini söyledi. Bunun yanı sıra bir müzakere sürecindeyken koordinasyondan sorumlu olanla çatışılmaması gerektiğini kaydetti.

Kiprianu, müzakereci Andreas Mavroyannis’in yaptığı bilgilendirme temelinde Eide Belgesi hakkında hükümetin gösterdiği tepkiyi AKEL’in paylaşmadığını vurguladı.

AKEL Genel Sekreteri bazı olumsuz meselelerin olduğunu ama bunların kimilerinin sunduğu derecede olmadığını söyledi. Söz konusu belgede Türkiye’ye garantörlük rolünün verilmediğini ve çözümün uygulanmasını kimin denetleyeceğinin belirlenmediğini kaydetti.

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu müzakere masasında ikna edici olmak için argümanlarının olduğunu ve Türk tarafı siyasi irade gösterdiği takdirde ilerleme kaydedilebileceğine işaret etti.

Fazla söze gerek olmadığını söyleyen Kiprianu müzakerelerin başlamasıyla Türkiye’nin niyetinin ilk andan itibaren görüleceğini sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık