AktüelKıbrıs SorunuPolitikaKiprianu: “Büyük bir adım atıldı”

Kiprianu: “Kıbrıslıtürk yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böylece Kıbrıs, Kıbrıs sorunu ve iki toplumun ilişkileri açısından yeni, büyük bir adım atıldı” ifadelerine yer verdi.” AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nu seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında Yurdumuzun kurtuluşu ve yeniden birleşmesi vizyonumuzun sembolü-iki toplumlu bir aday listesi sunma tercihimizin haklılığını gösteren aynı yurdu paylaştığımız Kıbrıslıtürk yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böylece Kıbrıs, Kıbrıs sorunu ve iki toplumun ilişkileri açısından yeni, büyük bir adım atıldı” ifadelerine yer verdi.   İşte açıklamanın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 27, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kiprianu: “Kıbrıslıtürk yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böylece Kıbrıs, Kıbrıs sorunu ve iki toplumun ilişkileri açısından yeni, büyük bir adım atıldı” ifadelerine yer verdi.”

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nu seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında Yurdumuzun kurtuluşu ve yeniden birleşmesi vizyonumuzun sembolü-iki toplumlu bir aday listesi sunma tercihimizin haklılığını gösteren aynı yurdu paylaştığımız Kıbrıslıtürk yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böylece Kıbrıs, Kıbrıs sorunu ve iki toplumun ilişkileri açısından yeni, büyük bir adım atıldı” ifadelerine yer verdi.

 

İşte açıklamanın tam metni:

Öncelikle belirlediğimiz hedefe ulaşmayı, partimizin adaylarından iki Avrupa Parlamentosu Milletvekilinin seçilmesini ve gücümüzü daha fazla artırmayı başarmamızda AKEL Sol Yeni Güçler’e yardımcı olan bütün yurttaşlara yürekten teşekkür etmek istiyoruz.

Bize verdikleri gücün çok ve sıkı çalışmayla hakkını vereceğimize onları temin etmek istiyoruz.

Bizim için iyi olan seçim sonucuna seçimlere daha büyük katılım da eşlik etseydi bugün daha mutlu olacaktık. Siyasal diyaloğa anlam ve halkımıza daha iyi yaşam umudu vererek, sandığa gidilmemesine karşı koyma çabamızda ısrar ediyoruz ve ısrar edeceğiz.

Ayrca seçmenlerin Avrupa Parlamentosu’na giden yolda aşırı sağa geçit vermemesinden duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyoruz. Bununla birlikte ELAM’ın aldığı oranı endişeyle not ediyoruz. Avrupa Parlamentosu seçimleri döneminde onların karşısında olan partilerin seçimlerden sonra da buna devam etmelerini diliyoruz. Artık hiç kimse bilmediğini iddia edemez. Artık herkes sorumluluğunu üstlenmelidir.

Yurdumuzun kurtuluşu ve yeniden birleşmesi vizyonumuzun sembolü-iki toplumlu bir aday listesi sunma tercihimizin haklılığını gösteren aynı yurdu paylaştığımız Kıbrıslıtürk yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böylece Kıbrıs, Kıbrıs sorunu ve iki toplumun ilişkileri açısından yeni, büyük bir adım atıldı. Geniş bir antifaşist ve işgal karşıtı cephede ortak yurdumuzu paylaştığımız Kıbrıslıtürklerle birlikte mücadele ederek bu adımlara devam edeceğiz. Tel örgülerin iki tarafından da aday listemizin iki toplumlu özelliğine karşı savaş açıldı.

DİSİ bu seçim kampanyasında gerçek yüzünü gösterdi. Korku saçma çabasıyla felaket tellallığı yaptı. Daha da kötüsü Kıbrıslıtürk yurttaşlarımıza karşı şüphecilik tohumları ekti. DİSİ’nin kara propagandasına karşı dayandık. Kıbrıs halkı yurdumuzun geleceği için birlik ve umut mesajı gönderdi. DİSİ geçen Avrupa Parlamentosu seçimlerinde kaydettiği orandan neredeyse yüzde 10 oranında kayba uğradı ve şimdi bundan sonuçlar çıkarmaya çağrılıyor. Bu kayıp Kıbrıs’ta ve Avrupa’da rota değişikliği yönünde halkın net mesajını göndermektedir. Bu, muhalefetin en güçlü partisi olarak halkımıza ve yurdumuza çıkmazdan çıkış ve gelecek perspektifi verme görevini de bize yüklemektedir.

Son olarak da AKEL kadrolarına, üyelerine, dostlarına ve aynı zamanda bütün bu dönem boyunca sıkı çalışan diğer hareketlerin ve örgütlerin üyelerine de yüreğimizin derinliklerinden büyük bir teşekkür etmek istiyoruz. Birlikte önemli ve çok şey vadeden bir sonuca ulaşmayı başardık. Gerek geçen Avrupa Parlamentosu seçimlerine, gerekse son milletvekilliği seçimlerine kıyasla AKEL’in bugün kaydettiği yükseliş giderek daha çok sayıda insanın AKEL’e yöneldiği, AKEL’in tutarlılığını ödüllendirdiği ve AKEL’den istikrar ve kararlılıkla tekrar öne çıkması beklentisi içerisinde olduğu mesajını vermektedir. Halkımızın bizi destekleyerek gösterdiği güveni haklı çıkaracağımıza ve Kıbrıs sorununun çözümü için, Kıbrıs toplumunu eşitsizliğe, yolsuzluklara ve karmaşık çıkarlara boğan hükümetin halk düşmanı politikalarını alaşağı etmek için daha da kararlılıkla mücadele edeceğimize söz veriyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık