AktüelEkonomi PolitikKıbrıs SorunuPolitikaTemasKiprianu: “AKEL bütün gücüyle kurtuluş ve yeniden birleşme için mücadeleye devam edecektir”

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun Kıbrıs Sorunu Konulu Basın Toplantısında Yaptığı Konuşma “…gelişmeler artık kritik olmanın ötesindedir. Üzerinde anlaşmaya varılmış olan çözüme –bunu alt üst edecek ön koşullar ve şartlar öne sürmeksizin– bağlılıkla, tutarlılık ve samimiyetle sistematik bir biçimde çalışmazsak, görev tanımında dahi sonuca varamamamız tehlikesi vardır. Böylesi bir şey özellikle başarısızlığın sorumluluğu bize de yüklendiği takdirde, ülkemiz açısından büyük tehlikelere gebedir. Artık talep edilen şey, görev tanımında anlaşmaya varılması için önümüzdeki haftaların değerlendirilmesidir. Eğer...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 28, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun Kıbrıs Sorunu Konulu Basın Toplantısında Yaptığı Konuşma

“…gelişmeler artık kritik olmanın ötesindedir. Üzerinde anlaşmaya varılmış olan çözüme –bunu alt üst edecek ön koşullar ve şartlar öne sürmeksizin– bağlılıkla, tutarlılık ve samimiyetle sistematik bir biçimde çalışmazsak, görev tanımında dahi sonuca varamamamız tehlikesi vardır. Böylesi bir şey özellikle başarısızlığın sorumluluğu bize de yüklendiği takdirde, ülkemiz açısından büyük tehlikelere gebedir.

Artık talep edilen şey, görev tanımında anlaşmaya varılması için önümüzdeki haftaların değerlendirilmesidir. Eğer bu başarılamazsa, Kıbrısrum tarafına da sorumluluklar yüklenmesi tehlikesinin olduğunun Sn. Anastasiadis bilincinde mi? Sn. Anastasiadis böylesi bir durumda kesin taksimin hiçbir zaman olmadığı kadar daha yakın olacağının farkında mı?

Rauf Denktaş’ın vizyonu ve daimi hedefi olan taksimle yurtsever güç olarak AKEL’in uzlaşması asla söz konusu olamaz. AKEL bütün gücüyle kurtuluş ve yeniden birleşme için mücadeleye devam edecektir. Bunun başarılması için mümkün olan tek çözüm iki bölgeli iki toplumlu federasyondur. Uluslararası hukukun ve BM Tüzük Şartı’nın ilkelerini, Avrupa Birliği’nin üzerinde kurulduğu ilkeleri temel alan çözümdür. Başka yönlere dönmeleri olası olanların, biz olmadan, bunların ne kadar kabul görebileceğini ölçmeleri gerekecektir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık