koronavirus“Kimseye torpil yapılmamıştır”

Bakanlar Kurulu, olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay dün akşam İstanbul Havalimanı'nda yaşanan olayla ilgili duruma açıklık getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Bakanlar Kurulu, olağanüstü toplantılarına devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay dün akşam İstanbul Havalimanı’nda yaşanan olayla ilgili duruma açıklık getirdi.

Açıklama şöyle:

Dün akşam itibariyle, İstanbul Havalimanı’nda yaşanan olayla ilgili tartışma var. Çok çeşitli yorumlar yapılmıştır. Herkesin hassasiyet göstermesi, eleştiriler oluşturması son derece normaldir ama doğrunun ne olduğunun bilinmesi de gerekir. Dışişleri Bakanlığı olarak bir görevimiz vardır. Bir çalışmanın parçası olduğunu bilmeniz gerekir.

Kimseye torpil yapılmamıştır. Avrupa’nın çeşitli yerlerinde, kendi öğrenci ve vatandaşlarını birkaç gün içinde Türkiye’ye toplamaya çalışmıştır, bizler de farklı ülkelerde bulunan çocuklarımızı; imkan varsa ülkeye gelişlerini kolaylaştırmak için bir inisiyatif aldık. Almanya, Fransa ve İspanya’da okuyan öğrencilerimiz ülkemize gelemiyordu. THY sadece kendi vatandaşlarını uçağa alıyordu. Biz bu bağlamda, TC yetkilileriyle bir diyaloga geçtik ve Almanya, Fransa ve İspanya’dan farklı noktalardan uçağa alınmayan öğrencilerimin, uçağa alınması ve transitten kktc’ye gelmesine çalışıyorduk.

Bu örnekte, bir kişi, transite geçmek ve Ercana geçerek kktc’de karantinaya alınmak istediğinde; bir yolcunun karantinadan çıkarılması yönünde algıladılar. Bu durum doğaldır ama gerçek bu değildir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık