koronavirus“Kimse aşıya erişimden mahrum bırakılmamalı”

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Genel Sekreteri Murat Kanatlı, Covid-19 aşılarıyla ilgili açıklamalarından dolayı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı eleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP)  Genel Sekreteri Murat Kanatlı, Covid-19 aşılarıyla ilgili açıklamalarından dolayı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı eleştirdi.

Kanatlı, yazılı açıklamasında, Covid-19’a karşı aşılanma sürecinin çok önemli olduğunu, yaşam hakkı ile bağlantılı olduğunu belirtti.

Murat Kanatlı, Covid-19’a karşı tüm dünyada ciddi bir tartışma söz konusu olduğunu, insanlığın bir kez daha dayanışmanın önemini fark ettiğini ifade etti.

Kanatlı,  Covid-19’a karşı geliştirilen aşıların küresel adaletsizliğin geldiği durumu bir kez daha ortaya çıkardığını, yoksul ülkelerin aşıya erişimlerinin kısıtlı olacağını kaydederek, kamusal, kaliteli, ücretsiz, sermayenin insafına terk edilmemiş sağlık sisteminin önemini vurguladı.

Kanatlı, şöyle devam etti:

“YKP net olarak vurgular ki, Covid 19’a karşı din, dil, ırk, mali ve siyasi statü fark etmeksizin herkesin aşılara erişimi mutlaka sağlanmalıdır, “iki devletlilik” gibi yapay tartışmalarla kimse aşıya erişimden mahrum bırakılmamalıdır. Ancak Kıbrıs Türk liderliğinin retçi tavrına karşı gerekirse ara bölgede ya da güneydeki aşılanma alanlarına Kıbrıslı Türklerin taşınarak sorunun çözümü yoluna gidilmesi gerekir.” 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık