AktüelEkonomi PolitikKim yalan söylüyor?

Erhürman açıklamasında, bu konuda kendileriyle bağlantı kurulmadığını belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın ekonomik paketle ilgili muhalefetteki parti başkanlarıyla birlikte süreci yürüttüklerine yönelik söylemlerine CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’dan yanıt geldi. Erhürman açıklamasında, bu konuda kendileriyle bağlantı kurulmadığını belirtti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın “Muhalefetteki parti başkanlarıyla birlikte bu süreci yürüttüklerini” açıklaması üzerine açıklama yaptı.

Erhürman, ana muhalefet parti başkanı olarak, bütün çağrılarına karşın şu ana kadar bu konuda kimsenin kendileriyle bir bağlantı kurmadığını belirtti.

Arıklı ne demişti?

Ekonomi ve Enerji Bakanı Arıklı, BRT ekranlarında yayınlanan ‘Gündem+’ programına telefon bağlantısı ile katılarak, gündemde olan ekonomik paketle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Arıklı, şunları söylemişti: 

“Muhalefetteki parti başkanlarıyla birlikte bu süreci yürüttüklerini de söyleyen Arıklı, onların düşüncesini de alarak birtakım çalışmalar yapmakta büyük bir fayda var. Ülke pandemiden dolayı top yekün bir sıkıntı içerisinde. Ne kadar çok paylaşırsak o kadar hafif olur.. Bu sürecin ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Azami konsensüs sağlamaya çalışıyoruz. Alınacak tedbirlerin geniş kesimlere yayarak almaktır önemli olan. Bundan dolayı muhalefetin desteğine ciddi şekilde ihtiyaç var. Popülizm yapmak çok kolay ama bu dönem öyle bir dönem değil.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık