AktüelEkolojiYaşamKıbrıs’ta Meteor Yağmurunu İzlemek İçin Etkinlikler Düzenleniyor

Kıbrıs’ta meteor yağmurunu izlemek için etkinlikler düzenleniyor. Kıbrıs’ın güneyindeki “Kition Planetaryum ve Gözlemevi” meteor yağmuru fenomeni vesilesiyle biri cuma günü Lefkoşa’daki Ay Demet bölgesinde, diğeri ise cumartesi günü Larnaka’ya bağlı Kiti’deki Softadon Plajı’nda olmak üzere iki etkinlik düzenliyor. Cuma günkü etkinlik saat 20.30’da Ay Demet’teki Sinema Paradiso’da yer alacak. Planetaryum tarafından yapılan açıklamaya göre, etkinlik teleskop ile gezegenlerin olgu ve gözlemi üzerine sunum ve bilgi içerecek. Cumartesi günü ise saat 19.39’dan sonra Kiti’deki Softadon Plajındaki...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ta meteor yağmurunu izlemek için etkinlikler düzenleniyor.

Kıbrıs’ın güneyindeki “Kition Planetaryum ve Gözlemevi” meteor yağmuru fenomeni vesilesiyle biri cuma günü Lefkoşa’daki Ay Demet bölgesinde, diğeri ise cumartesi günü Larnaka’ya bağlı Kiti’deki Softadon Plajı’nda olmak üzere iki etkinlik düzenliyor.

Image may contain: 1 person, text

Cuma günkü etkinlik saat 20.30’da Ay Demet’teki Sinema Paradiso’da yer alacak. Planetaryum tarafından yapılan açıklamaya göre, etkinlik teleskop ile gezegenlerin olgu ve gözlemi üzerine sunum ve bilgi içerecek.

Cumartesi günü ise saat 19.39’dan sonra Kiti’deki Softadon Plajındaki “KiteMed Kitesurfing” Kulübünde, katılımcılar söz konusu fenomeni izleyebilecekler.

Açıklamaya göre etkinlik çerçevesinde Yuri Melikov’dan canlı müzik (gitar) eşliğinde gece gökyüzünde bir tur olacak ve orada toplanan halk teleskoplarla gezegenleri gözlemleyebilecek.

KITION PLANETARIUM & OBSERVATORY

KITION PLANETARIUM & OBSERVATORY

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık